НКРЕКП зробила крок до підвищення тарифу на передачу е/е на грудень на 30%

Все про економіку та фінанси

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила проект постанови про підвищення на грудень 2020 року тарифу НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії до 312,76 грн/МВт-год. Відповідне рішення прийнято на засіданні комісії 7 жовтня і буде оприлюднено для отримання пропозицій до нього для остаточного прийняття рішення, пише "Енергореформа".

Глава НКРЕКП Валерій Тарасюк під час засідання зазначив, що комісія розраховує на фахове обговорення проекту зміни тарифу і чекає пропозицій щодо його оптимізації від учасників ринку електроенергії.

Як повідомляла енергореформи, згідно з обгрунтування до проекту, комісія не може підтримати пропозицію "Укренерго" від 28 вересня про підвищення тарифу на передачу вже з 1 листопада, виходячи, зокрема, з встановленого порядком формування тарифу терміну в 75 днів з моменту подачі документів про його зміну до передбачуваної дати введення нового тарифу.

Водночас в обґрунтуванні зазначено, що некомпенсовані кошти за статтями, визначеними "Укренерго" для компенсації в тарифі протягом листопада-грудня, передбачається врахувати при прийнятті рішення про встановлення тарифу на передачу на 2021 рік.

Крім того, комісія відкоригувала запропонований "Укренерго" тариф в розмірі 313,07 грн/МВт-год.

НЕК "Укренерго" за підсумками відкритого обговорення змін до тарифу на передачу 25 вересня прийняла рішення запропонувати НКРЕКП підвищити його на листопад-грудень поточного року з 240,23 грн / МВт-год до 313,07 грн/МВт-год без урахування дефіциту держпідприємства "Гарантований покупець" за "зеленими" тарифами для промислових СЕС, а також без урахування спецтарифів для підприємств" зеленої "металургії.