НКРЕКП дозволила "Нафтогазу" постачати газ споживачам ПОН за ціною 7,96 грн за куб

Все про економіку та фінанси

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуги (НКРЕКП), прийняла постанову "Про здійснення постачання природного газу побутовим споживачам на умовах базової річної пропозиції", пише "БізнесЦензор".

Як зауважує НКРЕКП, це рішення дозволить побутовим споживачам отримувати природний газ на умовах базової річної пропозиції ТОВ "ГК "Нафтогаз України", а саме за ціною 7,96 грн за 1 кубометр (з ПДВ).

На сьогодні постачальник "останньої надії", функції якого виконує ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", забезпечує природним газом понад 347 тис. побутових споживачів з різних регіонів України.

"У зв’язку із тенденцією стрімкого підвищення цін на природний газ та за інформацією розміщеною на сайті постачальника "останньої надії", станом на 8 грудня 2021 ціна реалізації природного газу постачальником "останньої надії" складає 46,22 грн за 1 кубометр", – додали в НКРЕКП.

У проєкті постанови йшлося, що регулятор відповідно до перехідних положень до закону про ринок природного газу тимчасово, до 1 травня 2022 року, має право дати дозвіл ПОН на постачання газу побутовим споживачам за ціною базової річної пропозиції постачальника, який виконує його функції.

Як повідомлялося, з 1 грудня ціна газу для 453,5 тисяч споживачів, які отримують газ від "постачальника останньої надії", визначається за формулою і наприкінці минулого тижня становила 46,71 грн за кубометр (з ПДВ і транспортуванням).

Як пояснювали у НАК "Нафтогаз України", це пов’язано із затримкою ухвалення рішень, які б дозволили автоматично перевести цих споживачів на річний тариф "Нафтогазу". Зокрема, в компанії запевняли, що вирішити цю проблему НКРЕКП має найближчим часом.