Bild пише, що Путін хоче окупувати дві третини України

Все про економіку та фінанси

План вторгнення Росії в Україну на початку 2022 року може включати як одночасну атаку з декількох фронтів, так і напад окремими фазами — щоб Кремль міг оцінити реакцію Заходу на такі дії. Про це 4 грудня пише німецький таблоїд Bild із посиланням на свої джерела у військових колах НАТО та західних спецслужбах. Газета розкриває кілька ймовірних сценаріїв російського нападу на Україну, констатує "НВ".

Як зазначив один зі співрозмовників видання, ці плани все ще «лежать в шухляді, і Путін поки не вирішив, чи будуть вони реалізовані».

Якщо президент РФ Володимир Путін все ж таки ухвалить рішення про нове вторгнення та ескалацію війни з Україною, можливі два варіанти розвитку подій.

Перший — одночасна атака з окупованих територій на півночі Криму, з підконтрольних Росії територій «Л/ДНР» на сході та з боку північного кордону України. За даними високопоставленого джерела Bild у сфері безпеки, таку оцінку дають як у НАТО, так і в українській розвідці. Ймовірним терміном подібної атаки називають кінець січня — початок лютого (якщо до того часу Київ і НАТО не відреагують на вимоги Москви, які включають у т.ч. юридичні гарантії невступу України до Альянсу).

Другий варіант — про нього газеті повідомили «інші інсайдери в НАТО» — передбачає атаку в три етапи. При цьому кожна з фаз «може стати останньою в операції, якщо реакція Заходу на вторгнення призведе до переоцінки ситуації», уточнює Bild. В цьому випадку фази будуть такі:

Фаза 1: Південь

На початковому етапі РФ планує захопити південні території України, «щоб забезпечити постачання до Криму, а також відрізати Україну від моря і таким чином від додаткових постачань», пояснив газеті неназваний офіцер західної розвідки. Для цього Росія планує використовувати десантні кораблі, перекинуті з Балтійського моря до регіону навесні, зокрема, щоб перемістити «танки та війська з Криму в район Одеси».

Інший військовий-високопосадовець, на дані якого посилається Bild, конкретизував цей план ще більше. За його словами, у цій фазі операція передбачатиме висадку десанту «на схід від Одеси, між Фонтанкою та Коблевим». Далі російські війська могли б «просунутися на північний схід від міста, потім повернути ліворуч і пробитися до Придністров`я», що забезпечило б оточення Одеси.

Тим часом у Херсонській області вздовж Дніпра можуть проводитись «повітряно-десантні операції спецназу», щоб заблокувати мости через найголовнішу річку країни і, таким чином, перерізати канали постачання для України. При цьому із Криму плануються «лише» артилерійські удари по найсильніших позиціях ЗСУ. «Тоді українські війська будуть зв’язані тут і не зможуть відбити мости, що розташовані за ними», — описує можливий сценарій співрозмовник газети.

А російські танкові частини — знову ж таки за підтримки військово-морських сил та авіації, просуватимуться на захід з боку окупованого Донбасу. Потім вони можуть розділитись і просунутися, з одного боку, до Запоріжжя («найважливішого військового центру на півдні України», як наголошує Bild), а з іншого боку — у напрямку Криму.

Якщо всі ці операції будуть успішними для РФ, «весь південь України опиниться під контролем Росії, і Путін вибудує коридор від Росії до кордонів НАТО — Румунії», попереджає газета.

Фаза 2: Північний Схід

Після першої фази війни військово-повітряні сили РФ і російські балістичні ракети будуть готові «послабити військовий потенціал України», пише Bild.

«Якщо Кремль визнає, що необхідні умови для цього створено, російські танкові частини можуть перейти кордон у Луганській та Харківській областях, просуваючись до таких великих міст як Дніпро та Полтава», — повідомляє видання інформацію своїх джерел.

Як вважає один із них, метою російських військ на цьому етапі буде оточення міст, відключення їх від електрики, газу та постачання харчових продуктів. Тоді за кілька тижнів росіяни зможуть претендувати на статус «рятівників мирного населення», вторгаючись у «капітулюючі міста» та «рятуючи» їх мешканців, пояснив виданню один з офіцерів.

Фаза 3: Київ

Нарешті, на третьому етапі армія Кремля може розпочати наступ на Київ із півночі. «Звичайно, це може статися і на початку війни, якщо цього вимагатимуть обставини», — заявило Bild одне з джерел.

Військові стратеги в НАТО не впевнені, чи буде режим Олександра Лукашенка брати участь у бойових діях, підкріпивши атаку з території Білорусі. Хоча диктатор нещодавно заявив про таку можливість, рішення про це ще немає, пише газета.

Якщо ж Білорусь буде готова стати відправною точкою для атак російських чи навіть білоруських військ, то план Росії щодо оточення та облоги Києва означатиме взяття міста «у кліщі» з північного сходу та північного заходу.

Згодом російські війська мають намір просунутися «приблизно до лінії Коростень-Умань, щоб відрізати від поставок Західну Україну». «Тоді можна було б очікувати на капітуляцію Києва, а отже, й України під тиском Заходу», — озвучує Bild ймовірні плани Кремля з посиланням на свої джерела.

Внаслідок такого сценарію — плани якого, певно, має Кремль, і про який знають західні спецслужби — Росія сподівається зайняти близько двох третин нинішньої території України. «Якщо Росія вторгнеться, санкції все одно будуть. Тоді [для Москви] вже немає сенсу зупинятися на півдорозі», — гіпотетично оцінює стратегію Кремля один зі співрозмовників видання.