Німеччина розглядає пропозицію України щодо додаткового транзиту газу, - посол

Все про економіку та фінанси

Посольство Німеччини в Україні передало Федеральному міністерству економіки та енергетики пропозицію української сторони щодо транспортування через газотранспортну систему України додаткових 55 млрд кубів газу на рік на спеціальних умовах. Про це заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен на пресконференції в понеділок, 25 жовтня, пише "Укрінформ".

«Ми отримали цю пропозицію від України і передали Федеральному міністерству економіки та енергетики, як і всі інші пропозиції української сторони. Ми будемо її інтенсивно обговорювати», - сказала Фельдгузен.

Вона додала, що Німеччина намагається разом з Україною зберегти транзит газу через українську територію.

Водночас посол зауважила, що газовий транзит колись повністю припиниться, тому Україні слід працювати над майбутнім своєї газотранспортної системи, щоб надалі забезпечити нею і транзит водню, аби стати енергетично незалежною і самій мати змогу експортувати енергію.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у п`ятницю ввечері повідомив, що додаткова транзитна потужність може бути надана зі знижкою до 50% від чинного тарифу в контракті між «Нафтогазом» і «Газпромом».

Секретар РНБО Олексій Данілов інформував, що Україна пропонує Європі додатковий транзит 55 млрд куб. м газу за «спеціальними умовами».