Німеччина каже, що відключення Росії від SWIFT - "не найдієвіший" крок

Все про економіку та фінанси

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena Baerbock) сумнівається в необхідності виключати Росію від SWIFT (міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів). Про це вона сказала в інтерв`ю німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung, яке опубліковане в п`ятницю, 21 січня, констатує DW.

За словами Бербок, таке рішення може бути найсильнішою відповіддю на російську агресію проти України, але не обов`язково найдієвішою. Міністерка пояснила, що західні країни ретельно вивчають, які саме економічні та фінансові санкції проти Кремля "справді завдадуть удару російській економіці та керівництву, але не обернуться бумерангом".

"Канцлер і я чітко дали зрозуміти, що обговорюються будь-які засоби та заходи на випадок подальшої військової ескалації. І це стосується газопроводу "Північний потік-2", - додала Бербок.

Нещодавно німецьке ділове видання Handelsblatt з посиланням на джерела в уряді ФРН повідомило, що західні країни більше не розглядають відключення РФ від SWIFT у разі нападу на Україну. В якості альтернативи начебто розглядається запровадження економічних санкцій проти основних російських банків.

Водночас речниця Білого дому Джен Псакі заперечила цю інформацію. За її словами, США не відкидають жодних засобів тиску на Росію в разі ескалації з її боку ситуації на українсько-російському кордоні, зокрема й можливості відключення РФ від SWIFT.

У грудні 2021 року Європейський парламент закликав Європейську раду бути готовою без зволікань відключити Росію від SWIFT, якщо вона зважиться на нове вторгнення в Україну.

P.S.

Німеччина не дозволила експорт озброєння свого виробництва з Естонії в Україну. Таллінн все ще продовжує домагатися передачі артилерії Києву, сказав представник німецького уряду The Wall Street Journal (WSJ), констатує zn.ua.

"Принцип, що регулює експорт зброї, завжди той самий — незалежно від того, чи вона надходить безпосередньо з Німеччини або з третіх країн, — і на даному етапі дозволу не видавалося", — йдеться у заяві представника.

Радник міністра оборони Естонії Крісто Енн Вага сподівається, що Таллін все ж таки отримає дозвіл, оскільки Естонія має намір допомогти Україні. Естонія має намір відправити в Україну десятки протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin та 122-міліметрових гаубиць.

Проблема, що виникла, пов`язана з експортом гаубиці Д-30, що стріляє 122 мм снарядами приблизно на 20 кілометрів. Гаубиці, вироблені у Радянському Союзі, дислокувалися у колишній Східній Німеччині. Після возз`єднання Німеччини у 1990-х роках Берлін експортував зброю до Фінляндії, яка потім передала її до Естонії у 2009 році.

Український посол у Німеччині раніше дорікнув Берліну, що він відмовляється надіслати зброю Києву. Міноборони ФРН у відповідь заявило, що позиція Німеччини виключає постачання летальних озброєнь до країн з територіальними конфліктами.

Редакція WSJ зазначає, що політика Німеччини щодо постачання озброєння відрізняється від дій США, Великої Британії, Польщі та інших союзників. Так, США вже виділили Україні додаткову військову допомогу в розмірі $200 млн.

Про постачання протитанкової зброї Києву цього тижня також оголосила Великобританія, країни Балтії готуються передати Україні частину американської зброї, що є у них.

Також міністерство оборони Чехії ухвалило рішення про те, якою саме зброєю вона підтримає Україну на тлі загрози Російського вторгнення на нашу територію.

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО гарантій безпеки, згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.