NEFCO не готова відновити інвестиції в українську "зелену" генерацію

Все про економіку та фінанси

NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation), як і раніше, відмовляється інвестувати в нові проекти в сфері ВДЕ в Україні, очікуючи, коли уряд почне дотримуватися взятих на себе зобов`язання і буде встановлена ​​стабільна і прогнозована інвестсередовище. Як зазначає в листі організації Європейсько-українському енергетичному агентству (ЄУЕА) 3 червня, NEFCO вважає введення акцизного податку на електроенергію ВДЕ неправильному кроком, пропонуючи субсидувати чисту енергію, збільшуючи податок на викиди CO2, повідомляє "Енергореформа".

Організація також стурбована невиконанням "Гарантованим покупцем" зобов`язань по оплаті виробленої ВДЕ електроенергії, що порушує досягнуті в минулому році з урядом домовленості.

"NEFCO серйозно розчарована тим, що уряд України заднім числом знижує "зелені" тарифи для вже затверджених проектів", - йдеться також у листі.

Керуючий директор NEFCO Тронд Мое на початку грудня минулого року заявив про припинення інвестицій в нові проекти ВДЕ через ситуацію з боргами з оплати виробленої електроенергії. "Майбутнє ВДЕ в Україні в зоні ризику через ситуацію з відсутністю оплати за вироблену електроенергію і зниження зелених тарифів. НЕФКО не може тепер підтверджувати нові інвестиції в цю галузь до того часу, поки ситуація з зеленими тарифами не буде вирішена і держава не почне розраховуватися з генерацією", - сказав тоді Мое.