Не чужа Жеваго фірма купує його ж фармборги у ФГВФО: обіцяє заплатити 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

15 липня в системі "Прозорро.Продажі" відбувся аукціон з продажу пулу активів банку "Фінанси та кредит", в який увійшли права кредитної вимоги до компаній "Галичфарм" і "Київмедпрепарат" на 1,84 млрд грн, які пов`язані з корпорацією "Артеріум" Костянтина Жеваго (йому ж належав і збанкрутілий банк "Фінанси та кредит").

Серед забезпечення за кредитами – єдиний майновий комплекс у Львові та комерційна нерухомість у Києві, а також земельні ділянки в Київській області, прості іменні акції та майнові права на отримання товару.

Переможцем аукціону з пропозицією 1 млрд грн стало ТОВ "Фінансова компанія "Фінтакт".

Як писав Finbalance, ця ж компанія в травні стала переможцем аукціону ФГВФО з продажу пулу активів банку "Фінанси та кредит" і Дельта Банку на 10,6 млрд грн, у який входять борги пов`язаної з К. Жеваго групи “АвтоКрАЗ” (частина активів - у заставі НБУ).

У забезпеченні за позиками - кілька цілісних майнових комплексів площею 511,4 тис кв м у Полтавській області, у т.ч. завод із виробництва великовантажних автомобілів, завод із виробництва гальмівної апаратури для автотранспортних засобів тощо.

Тоді ТОВ “Фінансова компанія “Фінтакт” запропонувало за відповідний пул активів 269,1 млн грн (тобто дисконт склав 97,5%).

Договір про відступлення прав кредитної вимоги був укладений в червні.

У ТОВ “Фінансова компанія “Фінтакт” як мінімум раніше простежувався зв`язок з оточенням К. Жеваго.

Наразі в держреєстрі засновниками ТОВ "ФК "Фінтакт" вказані ТОВ "Глоріоза" і ТОВ "Магеллан Інвестментс", а бенефіціаром - Дмитро Березовенко.

Разом з тим, до середини 2020 року бенефіціарами ТОВ "ФК "Фінтакт" значилися в т.ч. Олег Артеменко і Микола Похилько. Як повідомляв Finbalance, фізособи з такими ж іменами працювали в банку “Фінанси та кредит” й інших структурах Костянтина Жеваго (з ним же пов’язують групу “АвтоКрАЗ”).

У 2020 році ФГВФО продав для ТОВ "ФК "Фінтакт" пул активів банку “Фінанси та кредит” на 11,5 млрд грн з дисконтом понад 99%. У складі цього пулу - борги низки компаній К. Жеваго, у т.ч. ПАТ "Стахановський вагонобудівний завод", ТОВ "Восток-Руда", ПАТ «Суднобудівний завод «Залів». Частина кредитів фігурує в матеріалах позову “Полтавського ГЗК” (Ferrexpo) до ФГВФО про визнання кредиторських вимог комбінату до банку “Фінанси та кредит” на 3,9 млрд грн.

У 2018 році ФГВФО скасував продаж для ТОВ "ФК "Фінтакт" активів банку “Фінанси та кредит” на 656 млн грн з дисконтом 77% (серед боржників за кредитами - у т.ч. ПрАТ «Ініціатор+», ТОВ «Ініціатор-Ріелті», ПАТ «Київсоюзшляхпроект», ПАТ «Стахановський завод технічного вуглецю», які знову ж таки пов’язані з К. Жеваго).

Нагадаємо, 15.07.2021 ДБР повідомило, що К. Жеваго оголошений в міжнародний розшук.