НБУ: зростання іпотечних та корпоративних кредитів - найбільше за останні 10 років

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в ІІІ кварталі зростання банківських активів забезпечувалося здебільшого кредитуванням клієнтів. Темпи зростання кредитів у корпоративному та іпотечному сегменті були найвищими за останні 10 років. Темпи зростання роздрібних позик у річному обчисленні перевищили докризовий рівень, незважаючи на підвищення вимог до покриття їх капіталом через підвищення ваг ризику.

Чисті активи банків зросли за ІІІ квартал на 2.1% унаслідок пожвавлення кредитування корпорацій та фізичних осіб. Водночас помітно зменшилися вкладення в ОВДП та депозитні сертифікати НБУ.

Обсяги чистих гривневих кредитів суб’єктам господарювання зросли за ІІІ квартал на 13.1% та на 42.7% р/р завдяки відновленню економіки. Найвищі темпи зростання чистих гривневих кредитів за квартал продемонстрували корпорації під іноземним контролем: +21.8%. У річному обчисленні найвищі темпи були в приватних вітчизняних корпорацій: +46.5%. Вагомим чинником цього була держпрограма “Доступні кредити 5-7-9%”, зазначає НБУ. Обсяги валютних кредитів у доларовому еквіваленті зросли на 4% за квартал, суттєво не змінившись в річному обчисленні.

Зростання чистих гривневих кредитів фізичним особам також пришвидшилося до +31.2% р/р. Другий квартал поспіль чисті гривневі кредити на придбання та реконструкцію нерухомості зростають темпами вищими за 16%, у річному обчисленні вони зросли на 54.5% р/р.

Частка непрацюючих кредитів за квартал знизилася на 3.9 в. п. (до 33.3%) через найбільші в цьому році обсяги списання непрацюючих активів за квартал та прискорення кредитування. Водночас частка непрацюючих кредитів у приватних та іноземних банках (крім банків РФ) у ІІІ кварталі знизилася до 8.8% на кінець кварталу