НБУ змінив розміри коригуючих коефіцієнтів для застави при залученні рефінансування

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що затвердив розміри коригуючих коефіцієнтів та граничний рівень зменшення обсягу заставлених активів (майна), які приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань за операціями з рефінансування, операціями прямого репо та операціями за договорами про зберігання запасів готівки.

Граничний рівень зменшення обсягу заставлених активів (майна) для стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи знизився до 0% з 5%, операцій за договорами про зберігання запасів готівки не змінився – 0%.

Коригуючий коефіцієнт для іноземної валюти та депозитних сертифікатів Національного банку залишено без змін – 95% та 100% відповідно.

Коригуючі коефіцієнти застосовуються для зменшення втрат Національного банку в разі реалізації процентного ризику, валютного ризику та ризику ліквідності, що призводять до зменшення справедливої вартості прийнятої ним застави. Коригуючі коефіцієнти застосовуються до справедливої вартості застави та залежать від її основних характеристик.

Нові розміри коригуючих коефіцієнтів вводяться в дію наказом Національного банку України від 30 грудня 2021 року № 972-но "Про затвердження розмірів коригуючих коефіцієнтів та граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна)".