НБУ: Жеваго не встиг оскаржити судове рішення про 1,5 млрд грн боргу по рефінансуванню

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що набрало законної сили рішення Шевченківського райсуду м. Києва від 01.10.2019 про стягнення з Костянтина Жеваго як поручителя банку "Фінанси та кредит" по рефінансуванню 1,54 млрд грн заборгованості.

Нацбанк зауважує, що К. Жеваго намагався оскаржити рішення суду першої інстанції, однак 13 грудня Київський апеляційний суд повернув без розгляду його апеляційну скаргу через несплату судового збору у визначені судом строки.

"Отже, рішення Шевченківського районного суду м. Києва набрало законної сили. Це дало змогу Національному банку 26 грудня 2019 року отримати виконавчі листи та звернутись до Державної виконавчої служби щодо примусового виконання рішення суду", - йдеться в повідомленні регулятора.

«Ми вживатимемо всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку. На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку "Фінанси та Кредит" перед Національним банком за усіма кредитами рефінансування складає 6,6 млрд грн. Очікуємо, що частково ця заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Костянтина Жеваго як з фінансового поручителя за кредитами рефінансування, а також за рахунок звернення стягнення на майно підконтрольних йому компаній – майнових поручителів, до яких ми також подали близько 30 позовів у суди», – зазначив начальник відділу правового забезпечення та судового захисту Управління роботи з проблемними активами Національного банку Сергій Бойко. 

P.S.

У прес-службі Костянтина Жеваго заявили, що не погоджуються з рішенням суду про примусове стягнення 1,5 мільярда гривень на користь НБУ, пише "Економічна правда".

"Так, дійсно, апеляційна скарга була повернена без розгляду по суті, оскільки на думку апеляційної інстанції, сума судового збору повинна бути більша. Ми не згодні з цим рішенням, воно оскаржене нами у Верховному Суді, і ми вважаємо, що маємо законне право на справедливий розгляд справи по суті", - заявив юридичний консультант Жеваго.

"Ми хотіли б, щоб НБУ чесно і прозоро проінформував суспільство, що сума кредитів рефінансування 1 млрд 450 млн гривень без відсотків, 1 млрд 500 млн гривень з відсотками була видана під тверді застави та додаткову особисту гарантію пана Жеваго. Всі ці кошти під наглядом куратора НБУ були видані вкладникам банку "Фінанси і Кредит" в сумі до 200 тис гривень.

Надання персональних гарантій зайвий раз підтверджує, що пан Жеваго до останнього намагався врятувати банк від введення тимчасової адміністрації та подальшої ліквідації.

На жаль, непрофесіоналізм тодішнього керівництва НБУ привів до виведення з ринку не тільки банку "Фінанси і Кредит", а й ряду інших найбільших банків України, які могли бути підтримані регулятором відповідно до законодавства України та могли уникнути ліквідації, коли вкладники, кредитори, держава та акціонери банків не зазнали б збитків", - додав юрконсультант Жеваго.