НБУ збільшив чисті валютні резерви в 2021 році на $2,65 млрд - до $20,8 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, його чисті валютні резерви (після вирахування коштів, запозичених в МВФ) у 2021 році збільшилися на 2,65 млрд дол (+14,6%) - до 20,77 млрд дол.

При цьому валові валютні резерви (з урахуванням коштів, запозичених в МВФ) у 2021 році зросли на 1,81 млрд дол (+6,2%) - до 30,94 млрд дол.

Раніше НБУ в контексті валютних резервів звертав увагу, що в серпні 2021 року Україна отримала 1 928,2 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ) у межах загального розподілу від МВФ, а у листопаді – другий транш від МВФ за програмою stand-by обсягом 500 млн СПЗ. Упродовж року також вдалося отримати інше пов’язане офіційне фінансування, зокрема від Єврокомісії обсягом близько 600 млн євро.

Загалом із зовнішніх та внутрішніх джерел у 2021 році Україна отримала 11,2 млрд дол, що майже компенсувало платежі з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті (11,5 млрд дол).

"Упродовж більшої частини року пропозиція валюти на ринку переважала над попитом насамперед завдяки сприятливій світовій кон’юнктурі для основних товарів українського експорту. Національний банк діяв відповідно до Стратегії валютних інтервенцій і викуповував сформований надлишок валюти для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи ринковому тренду. За підсумками року чиста купівля валюти Національним банком перевищила 2,4 млрд дол", - інформував НБУ.

"Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,1 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - підкреслював НБУ.