НБУ зберіг прогноз зростання ВВП у 2021 році на 3,8%

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що залишив прогноз зростання реального ВВП незмінним – на рівні близько 4% у 2021–2023 роках:

"Стійкий споживчий попит та сприятливі умови зовнішньої торгівлі компенсують втрати економіки України через посилення карантину взимку та навесні. Зважаючи на це, Національний банк зберіг прогноз зростання реального ВВП у 2021 році на рівні 3,8%.

Надалі економіка зростатиме на близько 4,0% щороку. Крім високого приватного споживання, цьому сприятимуть значний попит на товари українського експорту, а також пожвавлення інвестиційної діяльності підприємств.

Поточний рахунок у 2021 році повернеться до незначного дефіциту, який суттєво розшириться в наступні роки внаслідок зростання внутрішнього попиту та менш сприятливих умов торгівлі.

<...> Нові варіанти коронавірусу, зокрема "Дельта", швидко поширюються світом та можуть завдати нових втрат українській економіці. Водночас, за оцінками Національного банку, від`ємний внесок всіх карантинних обмежень, запроваджених у першому півріччі 2021 року, у річний реальний ВВП становив 0,6 в.п. На відміну від карантинних обмежень навесні минулого року, вони не мали стримуючого впливу на інфляцію насамперед через збереження стійкого споживчого попиту.

Зростає також імовірність тривалішого та суттєвішого інфляційного сплеску в світі під впливом значних фіскальних та монетарних стимулів. Це створює ризики посилення імпорту інфляції в Україну та прискорення переходу провідних центральний банків до жорсткішої монетарної політики. Останнє може знизити інтерес інвесторів до країн Emerging Markets, зокрема до України.

Актуальними лишаються інші ризики проінфляційного характеру, зокрема ескалація військового конфлікту з Росією та різке погіршення умов торгівлі".