НБУ затвердив план відновлення фінстабільності страхової компанії "АСКА"

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомляє, що за результатами позапланової інспекційної перевірки застосував до ПрАТ "Українська акціонерна страхова компанія АСКА" (ЄДРПОУ 13490997) захід впливу у вигляді затвердження плану відновлення фінансової стабільності. Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 28 січня 2022 року.

Як зазначається, в жовтні минулого року НБУ провів позапланову інспекційну перевірку ПрАТ "УАСК АСКА":

"Результати перевірки свідчать про порушення страховиком вимог законодавства про фінансові послуги. Зокрема, ПрАТ "УАСК АСКА" не має достатньо прийнятних активів для виконання страхових зобов’язань та необхідного обсягу активів для поглинання збитків, які можуть виникнути в подальшому. Крім того, страхова компанія не дотримується протягом тривалого часу обов’язкових вимог до платоспроможності. Це створює ризик неповного та несвоєчасного виконання зобов’язань за договорами страхування.

Результатом виконання затвердженого плану відновлення фінансової стабільності має стати приведення у відповідність діяльності ПрАТ "УАСК АСКА" до вимог законодавства, а саме обов’язкових вимог до платоспроможності, до 30 червня 2022 року. Водночас обов’язковою умовою успішного виконання плану ПрАТ "УАСК АСКА" є своєчасні та в повному обсязі виплати страхового відшкодування за договорами страхування.

Затвердження плану відновлення фінансової стабільності не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Рішення про застосування заходу впливу набирає чинності з 31 січня 2022 року".

У держреєстрі бенефіціаром ПрАТ "УАСК АСКА" вказаний Рінат Ахметов.

У листопаді 2021 року група SCM Ріната Ахметова повідомляла про досягнення попередніх домовленостей щодо продажу страхової компанії "АСКА" для акціонерів страхової компанії "ВУСО". Таку ж інформацію наводили в страховій компанії "ВУСО".

«Завершення угоди та перехід корпоративних прав «АСКА» до покупця буде здійснено після проведення всіх передбачених законом процедур, отримання дозволів і узгоджень із Національним банком України», - констатували в групі SCM.

За даними Insurance TOP, активи "ВУСО" та "АСКА" на 30 вересня 2021 року становили 903 млн грн і 501,2 млн грн відповідно, страхові премії за січень-вересень 2021 р. — 1,24 млрд грн (8-е місце в ренкінгу страховиків) та 853,8 млн грн (13-е місце) відповідно.

У держреєстрі бенефіціарами СК "ВУСО" вказані Михайло Назарчук та Олексій Шуба.