НБУ застосував до двох страховиків заходи впливу за порушення нормативів

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що застосував до двох страховиків – ТДВ «СК «ЕКТА» (ЄДРПОУ 42509958) та ПрАТ «Українська страхова компанія» (ЄДРПОУ 20346864​) – заходи впливу за порушення нормативу платоспроможності та достатності капіталу. Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 16 липня.

Як зазначається, Національний банк зобов’язав ТДВ «СК «ЕКТА» вжити заходів для усунення порушення у строк до 30 серпня 2021 року. Порушення обов’язкових фінансових нормативів встановлене за результатами аналізу звітності компанії за І квартал 2021 року з урахуванням інформації про неналежне підтвердження вартості прийнятних активів.

ПрАТ «Українська страхова компанія» тимчасово зупинені ліцензії на провадження страхової діяльності та зобов’язано вжити заходів для усунення порушення до 31 грудня 2021 року.

Компанія зареєстрована на тимчасово непідконтрольній Україні території (м. Донецьк), але виконує обов’язок щодо звітування до Національного банку. Також страховик самостійно запропонував регулятору розглянути питання про тимчасову зупинку ліцензій до моменту відновлення фінансового стану та дотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу, порушення якого триває довгий час, інформує регулятор.

Рішення про застосування заходів впливу набувають чинності 17 липня 2021 року.

Разом з тим, НБУ ухвалив рішення поновити ліцензію на надання фінансових послуг ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ВОУ КРЕДИТ» (ЄДРПОУ 42307098) після того, як фінансова компанія усунула порушення. Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 14 липня.

Раніше, 4 червня 2021 року, Національний банк застосував до низки фінансових установ, зокрема й до цієї фінансової компанії, заходи впливу через неподання звітності за перший квартал 2021 року. Так, регулятор тимчасово зупинив їй дію ліцензії на надання фінансових послуг.

ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ВОУ КРЕДИТ» зазначене порушення усунуло та подало звітність регулятору. Тому Національний банк вирішив поновити дію ліцензії компанії на надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту. Таке рішення Національного банку набрало чинності з 15 липня 2021 року. З цього дня дія виданої зазначеній фінансовій компанії ліцензії, що була тимчасово зупинена, поновлюється.

Також НБУ інформує, що анулював ліцензії Кредитній спілці "ШАНС-ПЛЮС" (ЄДРПОУ 26523149) на підставі її власної заяви. Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 14 липня 2021 року.

Так, кредитній спілці анульовано дві ліцензії на надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, а також на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення.

Додатково повідомляємо, що зобов’язання кредитної спілки становили 1,2 млн грн (0,09% від загального обсягу ринку) станом на 1 квітня 2021 року, а її активи – 2,4 млн грн (0,1% від загального обсягу ринку).

"Після відкликання ліцензій фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг", - наголошує НБУ.