НБУ: зарплати в приватному секторі в середньому на 25-50% нижчі, ніж до війни

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що відповідно до результатів різних опитувань, падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом.

За опитуванням НБУ, найбільше - у добувній промисловості і будівництві. Поступово зростає частка підприємств, які знизили оплату праці на 10–50%, зокрема в енергетиці, секторі послуг, транспорті та торгівлі. С/г підприємства переважають серед тих, хто не змінив або навіть підвищив зарплати.

За оцінками grc.ua, зарплати у травні були на 10-60% нижчі за довоєнні (в залежності від виду діяльності). Водночас у травні порівняно з квітнем зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, переробній промисловості та с/г

Дещо краща ситуація в бюджетному секторі – персонал частково відправляли в простій з виплатою 2/3 зарплат.

Утім, доходи домогосподарств підтримуються соціальними виплатами, підвищенням пенсій та зростанням грошових виплат військовим.

За опитуваннями НБУ, стабілізувалася частка підприємств, які суттєво скоротили (понад 30%) працівників, та тих, хто не змінив їх кількість.

Середньозважений рівень зайнятості поліпшився, що, однак, може пояснюватися сезонністю. Крім того, він все ще на 25% нижчий, ніж до війни (на 40% на початку березня).

Зростання кількості вакансій суттєво поступається приросту резюме, навіть для спеціалістів ІТ.