НБУ зареєстрував перші колекторські компанії

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що перші юридичні особи пройшли процедуру реєстрації в Національному банку та набули статусу колекторських компаній.

Йдеться про компанії:

- ТОВ "КОМПАНІЯ АКСІЛІУМ" (ЄДРПОУ 43227197);
- ТОВ "ІНФІДІС" (ЄДРПОУ 41476560);
- ТОВ "ФІНТЕХ-КОЛЕКТ" (ЄДРПОУ 44364802);
- ТОВ "СЛУЖБА ВИКОНАННЯ СТЯГНЕННЯ" (ЄДРПОУ 44303859);
- ТОВ "УКРАЇНСЬКА КОЛЕКТОРСЬКА АГЕНЦІЯ" (ЄДРПОУ 41501722).

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 03 вересня 2021 року.

В Україні у 2021 році вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час урегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Усі компанії, які на день уведення в дію відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з урегулювання простроченої заборгованості й планували продовжувати її, мали місячний термін (із 14 липня до 13 серпня 2021 року), щоб подати до Національного банку необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній. НБУ констатує, що за результатами опрацювання поданих документів здійснює реєстрацію установ, які відповідають усім вимогам законодавства.

Інші юридичні особи, що планують набуття статусу колекторської компанії, мають необмежені строки звернення з цією метою до НБУ.

Національний банк нагадує, що лише компанії, внесені до реєстру, матимуть право надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.

НБУ звертає увагу, що після 14 жовтня 2021 року у разі відсутності компанії в реєстрі, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір із нею на надання послуг із урегулювання простроченої заборгованості.