НБУ запропонував Кабміну варіанти розширення кредитування бізнесу

Все про економіку та фінанси

НБУ на початку квітня звернувся до Кабміну з черговими напрацюваннями, щоб збільшити кредитування бізнесу: розширити програму портфельних гарантій на великі сільгосппідприємства та великі підприємства зі стратегічних галузей промисловості, а також збільшити термін кредитування аграріїв на посівну з півроку до року, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву Європейської бізнес-асоціації за підсумками її зустрічі з керівництвом Нацбанку, в якій брала участь також Американська торговельна палата.

Один із учасників зустрічі в коментарі агентству уточнив, що серед інших пропозицій НБУ для уряду – розширення держпідтримки на кредитні лінії, фінансовий лізинг, авальовані векселі, а також збільшення портфельних гарантій з 80% до 100% суми кредитів для "червоних" зон, де тривають бойові дії.

Керівництво НБУ на зустрічі також повідомило, що у планах банків на другий квартал – кредитування українських підприємств майже на 66 млрд грн, зокрема найближчим часом 30 млрд грн на аграрну галузь, з яких 5,8 млрд грн уже виділено.

Нацбанк уточнив, що чотири найбільші банки з початку війни продемонстрували приріст кредитного портфеля в 12,5 млрд грн.

За даними джерел агентства, в уряді раніше критикували небажання банків брати на себе ризики кредитування, особливо в "червоних" зонах, і пропонували вирішувати цю проблему у держбанках встановленням спеціальних kpi. Крім того, в Мінекономіки обговорюється ідея призначення спеціального заступника міністра, який курирував би це питання, і призначення на цю посаду екс-глави правління Укрексімбанку Євгена Мецгера.