Дельта Банк передав для НБУ облігації ДІУ на 924 млн грн у рахунок боргу по рефінансу

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що 21 листопада 2019 року домігся погашення заборгованості за кредитом рефінансування Дельта Банку в розмірі 924,22 млн грн: погашення відбулось  за рахунок стягнення переданого Дельта Банком Нацбанку заставного майна – облігацій Державної іпотечної установи.

Як зазначається, судовий спір за позовом НБУ про звернення стягнення на заставлені цінні папери розглядався з квітня 2017 року, загалом відбулося більше 20 засідань із цього питання. 11 листопада 2019 року Північним апеляційним господарським судом ухвалено рішення, на виконання якого і відбулось погашення у повному обсязі заборгованості за одним із кредитів рефінансування, який було надано Дельта Банку 12 вересня 2014 року.

Як констатується, внаслідок погашення також підлягатимуть розформуванню резерви НБУ під очікувані кредитні збитки на суму 922,24 грн, в розмірі заборгованості за основним боргом та нарахованими відсотками.

Павло Поляруш, начальник управління роботи з проблемними активами НБУ, зазначив, що Національний банк став повноправним власником облігацій та набув право як на отримання коштів від погашення цінних паперів, що відбудеться 18 листопада 2020 року, так і купонного доходу за ними.

"Загалом ми розраховуємо на отримання від Державної іпотечної установи коштів у розмірі 1 072,76 млн грн", - зазначив він.

За даними НБУ, після здійснення погашення загальний розмір заборгованості Дельта Банку перед Нацбанком за кредитами рефінансування зменшився з 5,82 млрд грн до 4,89 млрд грн.