НБУ: обсяг депозитів з початку війни збільшився на 28 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Станом на 31 березня у банківській системі зафіксований приплив на депозити коштів фізичних і юридичних осіб (у всіх валютах) в еквіваленті 28 мільярдів гривень, повідомив голова Національного банку Кирило Шевченко в інтерв’ю міжнародній організації Toronto Centre, пише "Укрінформ".

«Станом на 31 березня ми бачимо еквівалент 28 мільярдів гривень припливу на депозити фізичних та юридичних осіб (у всіх валютах, курс був фіксований), порівняно з рівнем депозитів 24 лютого, коли почалася війна», - зазначив К.Шевченко.

За його словами, наразі банківська система в цілому функціонує стабільно. Усі платежі здійснюються в звичайному режимі.

«Українські банки залишаються підключеними до системи електронних платежів Нацбанку SEP та обробляють платежі клієнтів так само гладко, як і до війни. Ми намагаємося якнайкраще подбати про те, щоб банківська система залишалася функціональною, незалежно від місцезнаходження. У районах України, де не ведуться бойові дії, відкриті майже всі відділення банків. Деякі відділення обслуговують клієнтів навіть у зонах бойових дій. Безготівкові розрахунки здійснюються без обмежень», - зауважив К. Шевченко.

Також у разі потреби банки мають доступ до численних інструментів НБУ для підвищення ліквідності, таких як бланкові кредити рефінансування, які були запущені у перший день війни 24 лютого.

«У той же час попит на таке рефінансування наразі є невисоким. Це є ознакою того, що у банків немає необхідності у додатковій ліквідності, хоча й триває повномасштабна війна», - акцентував голова НБУ.