НБУ: якість кредитного портфелю банків, попри кризу, залишається прийнятною

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що вихід із коронакризи сприяв зростанню обсягів кредитування у ІІ кварталі та пом`якшенню стандартів кредитування, “проте послаблення макроекономічних загроз не повинно знизити увагу банків до належної оцінки ризиків” (цитата).

Так, для створення запасу капіталу на покриття можливих втрат у випадку погіршення якості портфеля споживчих незабезпечених кредитів із 1 липня розпочався перший етап підвищення для таких кредитів ваг ризику – до 125%, з початку 2022 року вони будуть збільшені до 150%.

“Якість кредитних портфелів банків щороку перевіряється під час оцінки якості активів, а стійкість великих корпоративних позичальників до можливих шоків – додатково під час стрес-тестування.

У ІІІ кварталі завершиться оцінка якості активів. Як засвідчують її перші результати, якість кредитного портфеля, попри кризу, залишається прийнятною, а ризики належно оцінені.

Узагальнені результати стрес-тестування банків будуть оприлюднені восени, а до кінця 2021 року – у розрізі окремих банків”, - зауважує регулятор.