НБУ визнав "Земельний капітал" неплатоспроможним

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 11 серпня його правління ухвалило рішення віднести банк "Земельний капітал" до категорії неплатоспроможних "у зв’язку з невиконанням у встановлений договором або визначений законодавством України строк своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів" (цитата).

Як зазначається, 1 липня правління Нацбанку, керуючись статтею 75 закону "Про банки і банківську діяльність", вирішило віднести банк "Земельний капітал" до категорії проблемних у зв’язку з порушенням ним нормативів ліквідності.

"З моменту віднесення банку до категорії проблемних фінансовий стан та показники банку погіршилися, обсяг високоліквідних активів зменшився до критичного рівня, що призвело до виникнення невиконаних платежів клієнтів", - інформує регулятор.

Згідно зі статтею 58 закону "Про банки і банківську діяльність" власники істотної участі в банку повинні вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку. Однак єдиний власник АТ "КБ "Земельний капітал" не надав фінансової підтримки банку, підкреслює НБУ.

Довідково: за даними Нацбанку, на 01.01.2021 власником 94,4% акцій банку "Земельний капітал" був Віктор Тополов (екс-нардеп, екс-міністр вугільної промисловості).

Частка фінустанови становила 0,04% від чистих активів платоспроможних банків.

"Віднесення АТ "КБ "Земельний капітал" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який на сьогодні є стійким.

Вкладники, розмір вкладів яких не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн, отримають свої кошти у повному обсязі – це близько 70% вкладників банку. Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають відшкодування в межах суми, яку гарантує ФГВФО. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 01 липня 2021 року становить 435,8 млн грн (92% від загальної суми вкладів фізосіб)", - йдеться в заяві НБУ.