НБУ визначив алгоритм дій для банків на територіях, які в тимчасовій окупації

Все про економіку та фінанси

НБУ визначив спеціальний порядок дій для банків на територіях, де йдуть бойові дії або які опинилися під тимчасовою окупацією Росії. Про це йдеться у постанові на сайті регулятора, пише "Економічна правда".

Так, згідно постанови, банки самостійно ухвалювати рішення щодо тимчасового припинення роботи на таких територіях, з огляду на пріоритетність безпеки життя та здоров’я працівників та клієнтів банку.

За технічної можливості банкам рекомендують забезпечити приймання торговцями безготівкових платежів, передбачити можливість отримання громадянами готіки на касах через безготівкову оплату, а також продовжувати і надалі обслуговувати своїх клієнтів дистанційно.

Зазначається, що українські банки здійснюють безготівкові платежі до "настання обставин, що унеможливлюють їхнє проведення".

Після деокупації банки якнайшвидше мають відновити роботу відділень, забезпечити проведення безготівкових платежів та поповнення банкоматів.

Як повідомлялося навіть якщо росіяни захоплять місцеві банківські установи, то коштам українців на банківських рахунках нічого не загрожує. Річ у тім, що ведення всіх рахунків та проведення операцій з ними відбувається централізовано, тобто з головного офісу установи. У Національному банку зазначали, що усі гривневі кошти українці з тимчасово окупованих територій зможуть витратити після їхнього звільнення.