НБУ: високі прибутки і запас капіталу дозволять банкам виконати регуляторні вимоги

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що стабілізація вартості фондування на історичних мінімумах та зростання ставок за кредитами забезпечили банкам ситуативне підвищення процентної маржі.

Регулятор вважає, що в поточному та наступних роках привабливість строкових, дорожчих для банків, депозитів може посилитися. Тож ризики зниження дохідності зберігаються.

"Зростання строковості депозитів дасть змогу зробити базу фондування банків стабільнішою та прогнозованішою. Це особливо актуально за динамічного нарощення іпотечних довгострокових кредитів, попит на які зростатиме. Дизайн діючого нормативу чистого стабільного фондування (NSFR) побудований так, щоб заохотити банки до залучення саме строкових коштів", - зазначає Національний банк.

Він звертає увагу, що динамічне зростання кредитування окремих сегментів вимагає належної оцінки ризиків від банків. Вагомішим стає створення запасу капіталу на покриття ризиків портфеля. З цією метою з початку 2022 року запроваджуватимуться вимоги до покриття капіталом операційного ризику. Також найближчим часом НБУ ухвалить рішення про графік поступового відновлення буферів капіталу, деактивованих під час розгортання кризи. Крім того, з початку 2022 року ваги ризику за незабезпеченими споживчими кредитами зростуть до 150% з діючих 125%.

"Поточна висока прибутковість та наявний запас капіталу дадуть змогу банкам без труднощів виконати такі регуляторні вимоги", - інформує НБУ.

Регулятор додає, що державні банки і надалі реалізовуватимуть стратегію скорочення непрацюючих кредитів. "Це позитивно позначиться на їхній інвестиційній привабливості та наблизить до стратегічної цілі – приватизації", - резюмує НБУ.