НБУ вимагає від Masterсard і Visa не обслуговувати картки, емітовані росбанками

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що звернувся до міжнародних платіжних систем Visa та Masterсard з вимогою зупинити обслуговування платіжних карток, емітованих банками-резидентами Російської Федерації.

Таке звернення зумовлене необхідністю вжиття заходів, пов`язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України на виконання Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

«Команда Національного банку вживає всіх можливих заходів, щоб забезпечити фінансовий тил українців та максимально протидіяти агресії Росії у фінансовій сфері. Вважаємо недопустимим, щоб через карти міжнародних платіжних систем Visa та Masterсard здійснювалася фінансова підтримка збройної агресії проти нашої держави. Сподіваюся, що компанії Visa та Masterсard ухвалять справедливе рішення заради миру в Україні», - наголосив Голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Нагадаємо, на днях НБУ ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Російської Федерації. Це "Міжнародний резервний банк" (колишній "Сбєрбанк") та "Промінвестбанк".

Крім того, НБУ заборонив банкам здійснювати будь-які валютні операції:

- з використанням російських рублів та білоруських рублів;

- учасником яких є юридична або фізична особа, яка має місцезнаходження в Російській Федерації або в Республіці Білорусь;

- для виконання зобов’язань перед юридичними або фізичними особами, які мають місцезнаходження в Російській Федерації або в Республіці Білорусь;