НБУ відсудив у Жеваго готель "Салют"

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 25.10.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив його позов про звернення стягнення на передану в іпотеку для Нацбанку будівлю готелю "Салют" шляхом її продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження.

ПрАТ "Готель "Салют" є майновим поручителем за зобов’язаннями АТ "Банк "Фінанси та Кредит" перед Національним банком за кредитами рефінансування.

Йдеться про нежитлову будівлю готелю "Салют" загальною площею 12 255 кв. м, яка розташована у Києві по вул. Мазепи Івана, 11-Б і належать ПрАТ "Готель "Салют".

Заставна вартість нерухомого майна – 480,868 млн грн (відповідно до договору іпотеки).

У 2008 році ПрАТ "Готель "Салют" уклав із Національним банком договір іпотеки у забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку "Фінанси та Кредит" кредитами рефінансування. Отже, ПрАТ "Готель "Салют" взяв на себе майнові зобов’язання з погашення банком кредитів рефінансування за рахунок майна.

Оскільки банк не виконував кредитні зобов’язання, у листопаді 2016 року Національний банк звернувся до Госпсуду м. Києва з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку. Однак 13.07.2020 суд, з огляду на визнані вимоги у справі про банкрутство підприємства, закрив провадження у цій справі, з яким Національний банк не погодився та оскаржив його у касаційному порядку. 24.03.2021 Верховний Суд задовольнив скаргу Національного банку та скасував ухвалу про закриття провадження у справі про звернення стягнення, а справу направив для розгляду судом по суті.

03.06.2020 Госпсуд м. Києва в межах справи про банкрутство ПрАТ "Готель "Салют" визнав вимоги Національного банку на 4,1 млрд грн як забезпечені заставою майна боржника.

Нагадаємо, 17.09.2015 НБУ відніс банк "Фінанси та кредит" до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.

Як писав Finbalance, НБУ відсудив у Жеваго низку активів, у т.ч. Білоцерківську ТЕЦ, нерухомість "Київмедпрепарату", майно Київського суднобудівного-судноремонтного заводу.