НБУ відсудив у Клімова одеський комплекс "Люстдорф"

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 06.10.2021 Київський райсуд міста Одеси задовольнив позов НБУ до колишнього власника "Імексбанку" Леоніда Клімова про звернення стягнення на спортивно-оздоровчий комплекс "Люстдорф" у Одесі в рахунок погашення 309 млн грн заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом.

Як зазначає Національний банк, суд також ухвалив рішення про продаж спортивно-оздоровчого комплексу "Люстдорф" на відкритих торгах у межах виконавчого провадження.

Нагадаємо, в 2014 році Леонід Клімов, який на той момент був власником АТ "Імексбанк", уклав із Національним банком договори поруки та іпотеки, взявши на себе особисті зобов’язання з погашення заборгованості перед Національним банком за стабілізаційним кредитом банку.

Оскільки Леонід Клімов не виконував взяті на себе зобов’язання за договором поруки, в січні 2016 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

Одеський апеляційний суд у листопаді 2020 року ухвалив рішення про стягнення з Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за стабілізаційним кредитом. Наразі Леонід Клімов оскаржує це рішення в касаційному суді.

26.01.2015 НБУ ухвалив рішення про віднесення АТ "Імексбанк" до категорії неплатоспроможних.