НБУ відсудив у Клімова 309 млн грн

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що Одеський апеляційний суд ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника Імексбанку Леоніда Клімова 309 млн грн на користь НБУ в рахунок погашення заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом.

Водночас суд скасував рішення суду першої інстанції, який відмовив Нацбанку в задоволенні позову.

"Рішення суду набрало законної сили, водночас Національний банк і надалі вживатиме заходи, спрямовані на виконання рішення для погашення заборгованості банку", - констатує НБУ.

Як додає регулятор, у 2014 році Леонід Клімов, який на той момент був власником Імексбанку, уклав із Національним банком договір поруки про погашення стабілізаційного кредиту, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості перед Національним банком.

"Оскільки Леонід Клімов продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, в січні 2016 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

14 грудня 2018 року Приморський районний суд міста Одеси відхилив позов Національного банку, однак постановою Одеського апеляційного суду від 24 листопада 2020 року апеляційну скаргу НБУ було задоволено", - резюмує Нацбанк.

Нагадаємо, Національний банк України 26 січня 2015 року ухвалив рішення про віднесення Імексбанку до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення контролером банку був Леонід Клімов.

Про банкрутство компаній Клімова - тут.