НБУ відсудив майновий комплекс "Одесапродконтракт" у рахунок боргу Імексбанку по рефінансу

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 7 червня Верховний Суд залишив у силі рішення Госпсуду Одеської області та постанову Південно-західного апеляційного госпсуду, якими було задоволено позов Національного банку до ПАТ "Одесапродконтракт" про звернення стягнення на цілісний майновий комплекс підприємства в рахунок погашення заборгованості за кредитами АТ "Імексбанк".

"Національний банк вітає законне та обґрунтоване судове рішення, яке надає право поновити раніше зупинене на час розгляду касаційної скарги виконавче провадження з примусової реалізації заставного майна ПАТ "Одесапродконтракт" шляхом його продажу на публічному аукціоні. Отримані у разі продажу кошти будуть спрямовані на погашення кредитної заборгованості Імексбанку перед Національним банком", – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

ПАТ "Одесапродконтракт" є одним із майнових поручителів за зобов’язаннями АТ "Імексбанк" Леоніда Клімова перед Національним банком за наданими у 2008-2009 роках на строк до кінця липня 2016 року кредитами рефінансування в загальній сумі 3,395 млрд грн. Заставна вартість цілісного майнового комплексу ПАТ "Одесапродконтракт" становить 150,4 млн грн.

Оскільки АТ "Імексбанк" не виконувало взяті на себе зобов’язання за кредитами, Національний банк у 2016 році звернувся до Господарського суду Одеської області щодо звернення стягнення на предмети іпотеки, передані ПАТ "Одесапродконтракт" для забезпечення виконання кредитних зобов’язань. Суд задовольнив позов Національного банку.

Не погодившись із цим судовим рішенням, ПАТ "Одесапродконтракт" оскаржило його в Південно-західному апеляційному господарському суді, а потім у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду, які також підтримали правову позицію Національного банку.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, в січні 2015 року НБУ ухвалив рішення про віднесення АТ "Імексбанк" до категорії неплатоспроможних