НБУ відсторонив від посади главу правління та главу наглядової ради Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

13.12.2021 Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №640/36274/21 за позовом Промінвестбанку до НБУ, в якому позивач просить суд

- скасувати рішення Національного банку №485/БТ від 06.12.2021 про відсторонення Андрія Рожка від посади голови правління Промінвестбанку та відсторонення Сергія Будкіна від посади голови наглядової ради Промінвестбанку;

- поновити А. Рожка та С. Будкіна на вказаних посадах.

Як писав Finbalance, у травні НБУ приймав рішення про віднесення Промінвестбанку до категорії проблемних через порушення одного з нормативів ліквідності.

При цьому за даними Промінвестбанку, на 01.12.2021 він продовжував порушувати нормативи валютної позиції та норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента.

Нагадаємо, 30.06.2021 Верховна Рада - в рамках програми співпраці України з МВФ - прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи".

Цим документом, зокрема, внесені зміни в закон “Про банки і банківську діяльність”, згідно з якими “банк зобов’язаний на вимогу Національного банку України вжити заходів для зміни персонального складу ради банку та/або правління банку” (стаття 37).

“Національний банк України має право вимагати припинення повноважень будь-якого з керівників банку, якщо він не відповідає кваліфікаційним вимогам та/або якщо керівник банку не забезпечує належного виконання своїх посадових обов’язків, що призвело до порушення вимог законодавства, виявленого під час здійснення банківського нагляду. Банк зобов’язаний на вимогу Національного банку України вжити заходів для припинення повноважень такого керівника банку, а також обрання/призначення іншої особи на відповідну посаду, якщо це вимагається законодавством України”, - йдеться в законі (стаття 42).

“Особу, яку рішенням Національного банку України було відсторонено від посади або якій тимчасово заборонено право голосу, може бути поновлено на посаді або відновлено право голосу після усунення виявлених порушень на підставі рішення Національного банку України або за рішенням суду”, - констатується в законі (стаття 73).