НБУ відправив на ліквідацію Промінвестбанк і "дочку" Сбербанка

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Російської Федерації: АТ "Міжнародний резервний банк" (донедавна називався Сбербанк), який на 100% належить ПАТ "Сбєрбанк Росії", та ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (ПАТ "Промінвестбанк"), який на 99,77% належить Державній корпорації розвитку "ВЕБ.РФ".

"Коли наша армія самовіддано і хоробро захищає кожен клаптик рідної землі від російської агресії, ми в центральному банку не можемо дозволити, щоб "дочки" державних банків країни-загарбника продовжували працювати в Україні й оперувати грошима українців", – заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

Нагадаємо, Російська Федерація, яку визнано державою-агресором, є акціонером та власником 50,000000004427% статутного капіталу ПАТ "Сбєрбанк Росії" (Sberbank of Russia) та 100% статутного капіталу Державної корпорації розвитку "ВЕБ.РФ". Отже, їхні українські дочірні банки перебувають під опосередкованим контролем Росії та її керівництва.

Право приймати такі рішення правлінню Національного банку надає постанова від 24 лютого 2022 року №19 "Про особливості припинення діяльності банків в умовах воєнного стану". Цей крок ухвалено правлінням Національного банку одностайно і затверджено рішеннями від 25 лютого 2022 року №90-рш/БТ "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк"» та №91-рш/БТ "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "Міжнародний резервний банк"».

У 2017 році рішенням Ради національної безпеки та оборони на АТ "Міжнародний резервний банк" (колишня назва АТ "Сбербанк") та ПАТ "Промінвестбанк" були накладені санкції для запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних з банком осіб, зокрема материнських структур.