НБУ: "відновлювальні" плани - обов`язкові для всіх банків

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що на виконання норм закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи" зобов’язав усі банки розробляти та подавати плани відновлення діяльності згідно з установленими вимогами.

До прийняття цього закону дотримання вимог регулятора під час розроблення та подання банками до Національного банку планів відновлення діяльності було обов’язковим лише для системно важливих банків, а для інших банків – рекомендованим.

Наразі визначено періодичність розроблення та подання банками планів відновлення діяльності.

Так, починаючи з 2022 року такі плани розроблятимуть і подаватимуть:

- системно важливі банки та банки, які є відповідальними особами банківських груп, – щороку;
- інші банки – один раз на два роки.

Ці зміни передбачені постановою правління НБУ від 22 листопада 2021 року №122 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набирає чинності з 24 листопада 2021 року.

У липні 2019 року Національний банк запровадив вимоги до розроблення планів відновлення діяльності банків України та банківських груп.

"Розроблення банками та банківськими групами планів, що будуть містити реалістичні варіанти відновлення фінансової стійкості в разі суттєвого погіршення фінансового стану або настання стресової ситуації, сприятиме стабілізації роботи цих установ в умовах кризи", - зауважує регулятор.