НБУ веде перемовини про приєднання України до єдиної зони платежів у євро

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що активно працює над приєднанням України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Цьому сприяє новий статус України як кандидата на членство в ЄС.

Як зазначається, розпочато важливий етап співпраці з Європейською платіжною радою (ЕРС), яка координує діяльність SEPA.

Минулого тижня відбулася онлайн-зустріч фахівців Національного банку та ЕРС за участю заступника голови НБУ Олексія Шабана та генерального директора ЕРС Етьєна Гусса.

Під час зустрічі фахівці Національного банку та ЕРС обговорили:

- питання порядку приєднання України до SEPA;
- технічні аспекти інтеграції з учасниками SEPA.

Результатом обговорення стала домовленість про продовження роботи та вироблення плану спільних дій для виконання вимог приєднання до SEPA.

"Ми вдячні Європейській платіжній раді за готовність підтримати Національний банк України на шляху до поглибленої інтеграції українського й європейського платіжних ринків та приєднання України до SEPA, – сказав Олексій Шабан. – Ми плануємо продовжувати наш діалог та експертні обговорення, щоб спільно визначити чіткі критерії цього процесу, розробити дорожню карту та покроковий план швидкої інтеграції".

Також домовилися про співпрацю з ЕРС стосовно оцінки законодавства України (щодо платіжних послуг, фінансового моніторингу, валютного регулювання, захисту економічної конкуренції тощо) на відповідність до європейського, що є ключовою передумовою на шляху інтеграції в SEPA.

Приєднання до SEPA стане знаковою подією для євроінтеграції України та надасть нові можливості українській економіці. Це, зокрема, сприятиме:

- спрощенню виходу на ринок ЄС для українського бізнесу;
- зменшенню технічних бар`єрів для виходу українського фінтеху на ринок фінансових послуг ЄС;
- зниженню вартості грошових переказів з/до країн ЄС.