НБУ в п`ятницю не здійснював валютних інтервенцій на ринку

Все про економіку та фінанси

НБУ опублікував такий коментар щодо ситуацію на валютному ринку упродовж минулого тижня (24–28 січня 2022 року):

"У п`ятницю, 28 січня, попит на валюту на міжбанківському валютному ринку знизився, й гривня зміцнилася до 28,68 грн/дол. США.

Національний банк в цей день не здійснював інтервенції на валютному ринку.

Загалом упродовж 24–27 січня Національний банк продав 759,5 млн дол. США з метою згладжування надмірних коливань на ринку.

Як зауважує Нацбанк, ключовою причиною підвищеного попиту на валюту був саме психологічний чинник, викликаний погіршеним інформаційним середовищем на тлі геополітичного напруження. Також впливали сезонні та тимчасові чинники – це активізація бюджетних виплат у грудні та високі ціни на енергоносії.

Ми бачимо, що ситуація на валютному ринку є контрольованою й поточний шок ринок проходить краще, ніж попередні. Попит населення на валюту лишається помірним.

Щоденна купівля бізнесом валюти без зобов`язань хоч і дещо зросла – до 15 млн дол. США з 11–12 млн дол. США минулого року – проте, враховуючи обсяги валютного ринку, не створює тиску на нього.

Національний банк України і надалі дотримуватиметься принципів гнучкого курсоутворення. Наявний обсяг валютних резервів дозволяє нам продовжувати активно діяти на валютному ринку в послідовний та передбачуваний спосіб та нівелювати тимчасові сплески".

Коментар глави НБУ Кирила Шевченка щодо ситуації на валютному ринку - тут.

Коментар заступника глави НБУ Юрія Гелетія щодо валютного ринку - тут.

Коментар директора департаменту відкритих ринків НБУ Олексія Лупіна щодо ситуації на валютному ринку - тут.

Коментарі Сітібанку та Приватбанку щодо дій НБУ на валютному ринку - тут і тут.