НБУ в листопаді викупив у резерви близько $0,4 млрд

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що ситуація на валютному ринку в листопаді різко змінювалася:

"Так, упродовж першої половини місяця гривня зміцнювалася, адже пропозиція іноземної валюти значно перевищувала попит на неї. Головними джерелами постачання іноземної валюти в цей період були експортна виручка підприємств АПК і ГМК, а також кошти, що надійшли від нерезидентів. Крім того, позначалися й позитивні очікування щодо подальшого прогресу у співпраці з МВФ після досягнутих домовленостей на рівні персоналу в жовтні. НБУ викуповував надлишкову іноземну валюту на ринку, поповнюючи міжнародні резерви.

Натомість у другій половині листопада гривня послабилася через значне зростання попиту на іноземну валюту з боку енергетичних компаній та психологічні чинники, зумовлені геополітичними ризиками, зокрема накопичення військ РФ на кордоні з Україною.

У результаті за листопад офіційний обмінний курс гривні до долара девальвував на 3.2% порівняно з кінцем жовтня, проте в середньому за місяць його знецінення було значно помірнішим (0.3%).

Попри значні продажі іноземної валюти для згладжування надмірних курсових коливань сальдо інтервенцій НБУ в листопаді залишилося додатним – близько 0.4 млрд дол". 

Нагадаємо, в період з 22 по 26 листопада НБУ продав на ринку 630,1 млн дол, не купуючи валюту.

Із 15 по 18 листопада Нацбанк викупив на міжбанку 5 млн дол, а продав 108 млн дол.

Із 8 по 12 листопада НБУ купив на ринку 858,3 млн дол, не продаючи валюту.

І з 1 по 5 листопада НБУ викупив на міжбанку 314,5 млн дол.

Раніше НБУ інформував, що на початок листопада його валові валютні резерви (з урахуванням позик МВФ) становили 29,65 млрд дол.