НБУ: трьом фінкомпаніям анульовані ліцензії через відмову в проведенні перевірки

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що за результатами проведених позапланових інспекційних перевірок ухвалив рішення щодо застосування до трьох фінансових компаній заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензій на провадження діяльності із надання фінансових послуг.

Відповідне рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 06 серпня 2021 року.

Захід впливу застосовано до:

- ТОВ “ФК “КЕШ МЕШˮ (ЄДРПОУ 42307260);
- ТОВ “СУЕРТЕ ФІНАНСˮ (ЄДРПОУ 41371927);
- ТОВ “ТРАНШ КАПІТАЛ” (ЄДРПОУ 41812530).

Департамент виїзних перевірок Національного банку у червні-липні цього року ініціював позапланові інспекційні перевірки зазначених вище фінансових установ. Під час спроби їх проведення було встановлено та зафіксовано факт відмови у проведенні перевірки, оскільки уповноважені особи Національного банку не були допущені до здійснення перевірки та/або особа, уповноважена представляти інтереси фінансової установи, була відсутньою упродовж першого дня перевірки. Відмова небанківської фінансової установи у проведенні перевірки є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами чинного законодавства, зокрема статтею 381 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Рішення про застосування заходу впливу набирає чинності з 06 серпня 2021 року. З цього моменту фінансові компанії втрачають право здійснювати діяльність із надання фінансових послуг, що потребує відповідної ліцензії. Зокрема, втрачається право:

- укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких було видано ліцензію;

- укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, які мають як наслідок збільшення зобов`язань учасника ринку небанківських фінансових послуг перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких було видано ліцензію.

"Водночас відкликання ліцензій не позбавляє фінансові установи від обов’язку виконувати свої зобов’язання за договорами про надання фінансових послуг, укладеними до дати набрання чинності рішенням про відкликання ліцензій", - наголошує НБУ.