НБУ: три банки збільшили борг по кредитам рефінансування в ІІІ кварталі

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в ІІІ кварталі три банки збільшили заборгованість перед ним: Діамантбанк (на 401,24 млн грн); Промінвестбанк (на 107,7 млн грн); банк «Південний» (на 68 млн грн).

Як констатують в НБУ, платоспроможні банки за III квартал 2016 року зменшили заборгованість перед НБУ за кредитами рефінансування на 13%.

"Загальний обсяг заборгованості на 01 жовтня 2016 року становив 28.1 млрд. грн., в тому числі за основною сумою кредиту – 27.8 млрд. грн.

Всього протягом третього кварталу поточного року загальна заборгованість платоспроможних банків перед НБУ скоротилась на 4.2 млрд. грн.

Усі банки, що мають стабілізаційні кредити або кредити на підтримку ліквідності, протягом третього кварталу зменшили свою заборгованість перед НБУ. Кредити обслуговуються в робочому режимі.

З середини 2015 року Національний банк використовує виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищують 3 місяців. Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендерів з підтримання ліквідності банків. Усі банки, які на такий тендер подають заявки та надають високоліквідні застави (ОВДП, депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично. Високоліквідні застави роблять такі кредити безризиковими", - констатували в НБУ.

Від Finbalance. НБУ з квітня видає банкам "коротке" рефінансування строком до 30 днів. Не виключено, щоб не розкривати назви фінустанов, які користуються фінансовою підтримкою регулятора. Можна припустити, що, принаймні, частина з відповідних кредитів постійно фактично пролонговується.

Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків за 9 місяців див. тутУ яких банків у ІІІ кварталі був найбільший відтік коштів фізосіб читайте тут, а юросіб - тутУ яких банків найбільше безнадійних кредитів - тут. Які банки втратили весь капітал див. тут.

Читайте детально про фінансовий стан ПриватбанкуОщадбанку,  Укрексімбанку,  Промінвестбанку,  СбербанкуУкрсоцбанкуАльфа-Банку,  Райффайзен Банку АвальВТБ Банку,  ПУМБ,  Укрсиббанку,  Укргазбанку.

Також див. про стан Платинум БанкуДіамантбанкуКредит Дніпро,  Траст,  ПівденнийБанку інвестицій та заощадженьВосток,  Мегабанку,  МІБ,  ГлобусФінбанкуМісто БанкуБМ БанкуТаскомбанку,  Індустріалбанку, А-банку, Кліринговий дім, Артем-Банку, Авангард, Апекс-БанкуФортуна-Банку