НБУ тимчасово позбавив акціонера "Фінбанку" права голосу в банку

Все про економіку та фінанси

НБУ тимчасово позбавив Олександра Грановського права голосу всіх належних йому акцій ПАТ "Фінбанк", що становить 73,371% статутного капіталу банку. Відповідне рішення прийняв Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем, повідомляє прес-служба Нацбанку.

«У період із жовтня 2014 року до квітня 2015 року пакет акцій банку неодноразово розподілявся між дрібними акціонерами з метою приховування реальних власників. Так у жовтні 2014 року ПАТ "Фінбанк" повідомив Національному банку України, що його акціонерами є особи, які не є власниками істотної участі, не уточнюючи інформацію про цих осіб. У січні 2015 року банк повідомив, що серед його акціонерів є 30 юридичних і 67 фізичних осіб, а станом на квітень 2015 року загальна кількість акціонерів банку збільшилася до 117 осіб.

20 травня 2015 року Національний банк України оштрафував Олександра Грановського за порушення порядку набуття істотної участі в банку. Олександр Грановський, який на той час прямо володів 9,2061% акцій банку, у жовтні 2014 року набув незалежну від формального володіння можливість вирішального впливу на управління та діяльність ПАТ "Фінбанк", не отримавши згоди Національного банку України.

Крім накладення штрафу, Національний банк зобов’язав Олександра Грановського в тримісячний термін надати номінальним акціонерам банку обов’язкову до виконання вказівку щодо відчуження акцій, контроль над якими було придбано з порушенням закону, на користь третьої особи, яка відповідатиме вимогам Національного банку України до власника істотної участі в банку, або оформити на себе право власності на ці акції після отримання погодження Національного банку України.

Згідно з відомостями про структуру власності ПАТ "Фінбанк" станом на 03 червня 2015 року Грановський вже був фактичним власником 73,371% акцій банку. Однак регулятору знову не було подано пакет документів для погодження набуття істотної участі в банку до її набуття. У зв’язку з цим Національний банк України тимчасово позбавив Олександра Грановського права голосу всіх належних йому акцій та призначив довірену особу, якій передається право голосу щодо 73,371% акцій банку, які належать Олександру Грановському», - йдеться в повідомленні Нацбанку.