НБУ та Приватбанк оскаржують рішення суду по засекреченому спору з ТОВ "Приватофис"

Все про економіку та фінанси

14 листопада Київський апеляційний госпсуд прийняв до розгляду апеляційну скаргу Приватбанку, а 24 листопада – апеляційну скаргу НБУ на рішення Госпсуду м. Києва від 26.10.2017 в справі №910/15276/17 за позовом ТОВ «Приватофис» до НБУ та Приватбанку «про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити певні дії».

Текст рішення суду першої інстанції засекречений (як це зрештою часто буває в судових спорах між державою та «приватівцями», - ред.). Водночас з огляду на подані Нацбанком і Приватбанком апеляційні скарги, навряд чи воно було прийняте на їх користь: швидше за все, Госпсуд м. Києва як мінімум частково задовольнив позовні вимоги ТОВ «Приватофис».

Із судових матеріалів щодо вказаної справи, які є в публічному доступі, випливає, що вона стосується боргів Приватбанку перед НБУ.

Нагадаємо, влітку генпрокурор Юрій Луценко повідомляв про арешт понад 700 об’єктів, які належать ТОВ «Приватофис» у рамках кримінального провадження «імені» Приватбанку.

На кінець вересня борг Приватбанку перед НБУ по кредитам рефінансування становив 12 млрд грн, зменшившись за три квартали на 6 млрд грн. Раніше в Нацбанку заявляли, що борги Приватбанку по рефінансу забезпечені не лише різними активами «приватівців», але й особистою порукою Ігоря Коломойського. При цьому прес-служба Приватбанку в коментарі для Finbalance визнавала, що погашення банком рефінансування призводить до зменшення зобов’язань Ігоря Коломойського як поручителя. І. Коломойський подав низку позовів до НБУ про розірвання договорів поруки

НБУ офіційно визнавав, що на 01.11.2017 обсяг простроченої заборгованості Приватбанку перед НБУ по кредитам рефінансування становив 11,8 млрд грн.

За словами юристів та фінансистів, проблема для НБУ полягає в тому, що перед тим, як висувати боргові вимоги до поручителів НБУ мав би визнати Приватбанк проблемним, а то й неплатоспроможним.

Про інші поразки держави в судових спорах з «приватівськими» структурами довкола боргів Приватбанку перед Нацбанком (у т.ч. щодо того, хто саме має гасити кредити рефінансування) читайте тут і тут.