НБУ та кіберполіція підписали меморандум про співпрацю

Все про економіку та фінанси

Національний банк та Кіберополіція уклали Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки та кіберзахисту. Документ сьогодні, 19 серпня 2021 року, підписали начальник Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак та директор Департаменту безпеки Національного банку Ігор Коновалов.

Меморандум передбачає, що Національний банк та Кіберополіція поєднуватимуть фаховий та ресурсний потенціал для пошуку, збору та аналізу фактів вчинення кіберзлочинів та проявів кібершахрайства у банківському та фінансовому секторах України.

Крім того, сторони будуть спільно координувати дії відповідно до законодавства України у разі виявлення кіберзагроз та кіберзлочинів у фінансових установах.

Також співробітництво передбачає взаємодію у напрямі попередження та припинення витоку до мережі Інтернет інформації, яка є власністю держави, або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.

Кіберполіція та Національний банк також планують проводити превентивну роботу з підвищення поінформованості громадян щодо безпеки в кіберпросторі.

Начальник Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак зазначив: "Кіберзахист у банківській системі України та у сфері переказу коштів у час диджиталізації є надважливим завданням, яке під силу виконати лише за умови тісної співпраці та обміну інформацією. Спільно з фахівцями Національного банку ми зможемо оперативно реагувати на кіберінциденти в даній сфері та вчасно повідомляти про нові форми загроз".

Зі свого боку директор Департаменту безпеки Національного банку Ігор Коновалов зазначив: "Ми завжди перебуваємо у конструктивному діалозі з нашими колегами з Кібераполіції та активно співпрацюємо у напрямі забезпечення кібербезпеки у фінансовій сфері. Водночас я упевнений що підписання Меморандуму та тісніша координація наших спільних зусиль, спрямованих на підвищення ефективності протидії кіберзлочинності, дозволять піднести на якісно новий рівень нашу співпрацю у сфері кіберзахисту фінансової системи".