НБУ та IFC будуть спільно розвивати "зелене фінансування"

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко та регіональний менеджер Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар підписали Договір про співпрацю між Нацбанком та IFC для впровадження Проєкту з розвитку сталого фінансування в Україні.

Метою Проєкту є розвиток сталого фінансування в Україні шляхом розроблення стандартів "зеленого фінансування" й інтегрованих екологічних, соціальних та управлінських стандартів. Співробітництво здійснюватиметься за двома програмами: "Зелене фінансування" та "Інтегрована програма з екологічної, соціальної та управлінської практики для сприяння інвестиціям у країнах Європи і Центральної Азії" ("Програма ESG").

За даними IFC, у глобальному масштабі на ринках, що розвиваються, існують можливості для кліматичних інвестицій на суму близько 23 трлн доларів США до 2030 року, водночас в Україні вони оцінюються в 73 млрд доларів США. Щоб скористатися цим потенціалом, країні необхідно прийняти відповідні стандарти та політику для побудови сталого фінансового сектору.

"Нам приємно бачити таку відданість і послідовність наших українських партнерів у просуванні сталого фінансування й побудові "зеленої" економіки як одного із шляхів відновлення соціальної та економічної стійкості держави. IFC із нетерпінням чекає початку реалізації проєкту, щоб підтримати Україну в цих зусиллях шляхом глобального обміну знаннями та надання технічної й фінансової підтримки на національному рівні", - сказав Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC в Україні, Молдові та Білорусі.

У наступні 3 роки в межах співпраці НБУ та IFC передбачається:

- розроблення стратегій НБУ щодо "зеленого" та сталого фінансування;
- розроблення стандартів сталого та "зеленого" фінансування в Україні;
- розбудова спроможності НБУ щодо включення аспектів ESG до нормативно-правових актів про корпоративне управління в банках України та стандартів розкриття інформації про ESG для банків, розроблення вимог з управління екологічними й соціальними ризиками в банках;
- обмін знаннями і розбудова спроможності НБУ; здійснення заходів із підвищення обізнаності для установ, що є об’єктами регулювання з боку НБУ (після прийняття НПА/РА і стандартів).

"Цей Договір про співпрацю є визнанням наших спільних зусиль з розбудови сталого фінансового сектору в Україні", - зазначив Кирило Шевченко.

IFC – член Групи Світового банку. Це найбільша світова установа, робота якої спрямована на розвиток приватного сектору в країнах, економіки яких розвиваються. IFC працює в понад 100 країнах, використовуючи свій капітал, досвід та вплив для створення ринків і можливостей у країнах, що розвиваються. У 2020 році IFC інвестувала понад 22 млрд дол. США в приватні компанії та фінансові установи країн для подолання бідності та підвищення добробуту.