НБУ: суд закрив провадження в справі за позовом Дубілета щодо націоналізації Приватбанку

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 2 червня Госпсуд м. Києва закрив провадження у справі за позовом колишнього міноритарного акціонера і екс-глави правління Приватбанку Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі - продажу Приватбанку, внаслідок яких держава набула у власність 100% акцій Приватбанку в грудні 2016 року. Цей позов було подано до Приватбанку, Мінфіну та ФГВФО за участі третіх осіб – НБУ та Кабміну.

"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду. Таке рішення суду ухвалене у зв’язку із застосування Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності" №590-ІХ (т.зв. "антиколомойський" закон, - ред.). Відповідно до цього закону, єдиний спосіб захисту прав осіб, які є або були учасниками банку, - відшкодування завданої шкоди у грошовій формі. Відповідно до прикінцевих і перехідних положень Закону №590-ІХ, судові провадження в господарських справах за позовом колишнього учасника банку у разі невідповідності обраних позивачем способів захисту вимогам Господарського процесуального кодексу України підлягають закриттю", – прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Віктор Григорчук також нагадав, що відповідно до статті 41 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку та їхньої передачі інвестору держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані нею акції банку та такі акції не можуть бути витребувані на користь попереднього власника.

Екс-голова правління Приватбанку Олександр Дубілет у грудні 2019 року подав позов до Госпсуду м. Києва до Приватбанку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за участі третіх осіб – Національного банку та Кабінету Міністрів про визнання недійсними договорів купівлі – продажу акцій Приватбанку.

На сьогодні колишні акціонери та топ-менеджери Приватбанку продовжують у судах оскаржувати процедуру націоналізації Приватбанку.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави до капіталу Приватбанку 18 грудня 2016 року. Перехід Приватбанку у власність держави відбувся відповідно до ст. 41.1 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". "Це рішення допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності у країні", - зауважує НБУ.