НБУ: стрибок цін на газ може відтермінувати зниження облікової ставки в 2022 році

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук в інтерв`ю виданню Bloomberg зазначив, що низка факторів, зокрема ефекти від стрімкого зростання вартості природного газу в 2021 році, можуть вплинути на відтермінування Національним банком зниження облікової ставки у 2022 році.

"Зараз я вважаю, що нам необхідно зберегти ставку незмінною на рівні 8,5% довше, ніж ми прогнозували раніше. Ми будемо детально розглядати прогнозну траєкторію облікової ставки на наступному КМП [комітеті з монетарної політики] у жовтні, липневий прогноз передбачав перше зниження в другому кварталі наступного року", ‒ зазначив С. Ніколайчук.

За його словами, попри зростання ваги проінфляційних факторів у середньостроковій перспективі, в другому півріччі 2021 року динаміка інфляції є трохи нижчою, ніж прогнозувалося раніше, з огляду, зокрема, на зміцнення курсу гривні.

За оцінками Національного банку, цьогорічний пік інфляції буде нижчим, ніж передбачалося. На піку інфляція сягне близько 10,5% (у липні прогнозувався пік на рівні 11%). У кінці року інфляція повернеться до однознакового рівня та може бути нижчою за прогнозовані раніше 9,6%.

У Нацбанку додають, що його політика на валютному ринку залишатиметься незмінною, зокрема НБУ, як і раніше, не буде протидіяти ринковим трендам, бо це відповідає його політиці гнучкого курсоутворення на валютному ринку.

"Гривня може зміцнюватися під впливом ринкових сил. Водночас ми будемо згладжувати надмірні коливання", ‒ зауважив С. Ніколайчук.

Крім теми інфляції, розмова також торкнулася питання прогресу в співпраці з МВФ. Сергій Ніколайчук зазначив, що Україна відновила перемовини з Фондом щодо продовження роботи за поточною програмою, додавши, що він оцінює шанси досягнення угоди на рівні персоналу (SLA) як досить високі.