НБУ: ставки за строковими депозитами почали поступово зростати

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що підвищення ставок за строковими депозитами вже розпочалося: за період з 2.06 до 10.06 Український індекс депозитів фізичних осіб (UIRD) за гривневими депозитами зріс на 0,4-0,6 в.п. залежно від терміну вкладу, пише "Укрінформ" з посиланням на коментар Нацбанку.

"Надалі цей процес поступово продовжуватиметься", - зазначили в НБУ.

У регуляторі зауважили, що першими відреагують ставки за ультракороткими вкладами до одного місяця та за короткими депозитами на один-три місяці. Поступово в конкурентній боротьбі банків сформується числове значення відсотка, під який вкладники готові нести гроші на триваліші терміни.

"З початку війни обсяг коштів клієнтів зріс: станом на 10 червня, приріст становить 88 млрд грн в еквіваленті (за коштами юридичних та фізичних осіб в усіх валютах за фіксованим курсом) порівняно з 24 лютого 2022 року. Кошти вкладників переважно акумулюються на гривневих поточних рахунках. Гривневі вклади населення від початку бойових дій зросли на 21%, підприємств – на 4%", - зазначили у НБУ.

Нагадаємо, 2 червня Національний банк підвищив облікову ставку з 10% до 25%. На думку Нацбанку, такий крок дасть змогу підвищити інтерес до гривневих активів, знизить тиск на міжнародні резерви та допоможе стримати інфляцію. 

Як повідомлялося, три чверті вкладів у банківській системі - на вимогу.