НБУ: списання держбанками з балансів непрацюючих кредитів не означає прощення боргів

Все про економіку та фінанси

Рада з фінансової стабільності (до її складу входять керівники НБУ, Мінфіну, ФГВФО, НКЦПФР) у кінці червня розглянула та схвалила представлені держбанками плани роботи з непрацюючими кредитами (за умови їх доопрацювання з урахуванням висловлених Радою пропозицій).

Вони передбачають скорочення портфелю NPL у держбанків на 305 млрд грн за 3 роки. Досягти таких результатів планується за рахунок списання з балансу проблемних кредитів, зарезервованих на 100%.

“Списання не означає прощення боргу – банки продовжать роботу зі стягнення з боржників. Крім того, планується проведення реструктуризації життєздатних кредитів, стягнення заставного майна з подальшою реалізацією, а також продаж чи уступка прав вимоги за проблемними портфелями.

Затвердження планів роботи держбанків зі зниження NPL означає виконання одного зі структурних маяків програми співпраці України з МВФ”, - констатує НБУ.

Як уточнюється, робота з розчищення балансів держбанків активізувалася після ухвалення Кабінетом Міністрів постанови «Про деякі питання управління проблемними активами банками державного сектору економіки» від 15.04.2020.

У 2019 році обсяги NPL у банках держсектору скоротилися на 40 млрд грн. За перше півріччя 2020 року обсяг NPL у держбанків скоротився на 6,1 млрд грн (або 2%) до 391 млрд грн, а частка NPL в їх кредитному портфелі знизилась до 63% (частка працюючих кредитів - 37%, або 228 млрд грн).

Про ситуацію з NPL в Ощадбанку - тут, Укрексімбанку - тут, Приватбанку - тут, Укргазбанку - тут.