НБУ: скасування валютних обмежень до довоєнного рівня може бути поетапним

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що повернеться до традиційного формату інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом після звільнення території України від російських загарбників і повернення економіки та фінансової системи до функціонування на ринкових засадах.

"У мінімально достатні терміни нормальну роботу валютного ринку буде відновлено, валютні обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня. Втім, цей процес може бути поетапним", - зауважує НБУ.

Нагадаємо, із 24 лютого валютний ринок працює в режимі обмежень

Офіційний курс зафіксовано та введено низку тимчасових валютних обмежень. Так, уповноваженим установам заборонено здійснювати торгівлю валютними цінностями, крім низки випадків. Зокрема, обмеження не поширюються на операції з купівлі іноземної валюти для придбання товарів критичного імпорту за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також валютних операцій для проведення мобілізаційних та інших заходів у сферах забезпечення національної безпеки та оборони.

Крім того, Національний банк ввів заборону на здійснення транскордонних валютних платежів. Винятком до відповідної заборони є розрахунки та отримання готівки з використанням платіжних карток за кордоном та низка інших операцій.

"Відповідні дії наразі є необхідними для забезпечення надійного та стабільного функціонування фінансової системи країни та максимального забезпечення діяльності Збройних Сил України, а також безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури", - підкреслює НБУ.