НБУ: щоденний обсяг операцій за кордоном за гривневими картками - біля $100 млн

Все про економіку та фінанси

Щоденний обсяг операцій за кордоном за гривневими картками, емітованими в Україні, становить близько $100 млн, створюючи значний тиск на валютні резерви країни, повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін, констатує "Інтерфакс-Україна".

"У нас по картах кожен день $100 млн відтік", – написав він у Facebook.

НБУ з 21 травня 2022 року зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток готівкову валюту.

"Таким чином НБУ створює можливості для зближення курсу конвертації валюти для людей, які тимчасово перебувають за кордоном, і курсу купівлі готівкової валюти для громадян, що залишаються в Україні", - пояснив мету цього рішення регулятор в Facebook.

Крім того Нацбанк знизив удвічі ліміт на зняття валюти в банкоматах за кордоном з гривневих карток - до 50 тис. грн

"Також це мінімізує "картковий туризм". За наявними даними, значна частина операцій з гривневими картками за кордоном - це зняття готівки з банкоматів. Помітна частина цієї готівки потім повертається в Україну і потрапляє на нелегальний готівковий ринок. Тобто де-факто дефіцитні валютні ресурси можуть витрачатися на непріоритетні для воєнного часу потреби, що зараз вкрай важливо мінімізувати", – наголосив НБУ.

На його думку, вирівнювання умов прямої (через готівкові операції) та непрямої (через карткові операції) купівлі валюти, в Україні та за кордоном, населенням є заходом, який дасть змогу запобігти непродуктивному виведенню капіталу та захистити міжнародні резерви України.

Згідно з даними ООН, з України з початку війни виїхало близько 4,5 млн осіб.