НБУ ще не погодив набуття Тігіпком контролю над Промінвестбанком

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що отримав пакет документів від Сергія Тігіпка для узгодження опосередкованого придбання (через кіпрську компанію LUREGIO LTD) істотної участі в Промінвестбанку в розмірі 99,772644% в статутному капіталі банку та поки не приймав жодних рішень щодо пакета документів Тігіпка, пишуть "Українські новини".

Як зауважив регулятор, на цей час отримані документи для погодження набуття істотної участі зареєстровані і перебувають на розгляді. За результатами розгляду громадськість буде проінформована додатково.

Згідно зі статтею 34 Закону України "Про банки і банківську діяльність" НБУ розглядає документи, зазначені в статті 34, протягом трьох місяців з дня отримання повного пакета відповідних документів.

При розгляді пакету документів Нацбанк перевірить ділову репутацію інвестора на відповідність вимогам, встановленим в нормативно-правових актах НБУ, його фінансовий стан і джерела походження коштів.

Як писав Finbalance, за даними НБУ, він погодив набуття Сергієм Тігіпко опосередкованого набуття (через компанію Luregio Limited) 100% в капіталі ТОВ "Фінансова компанія "Фортіфай". Відповідне рішення №21/1699-пк було прийняте регулятором 30.10.2020.

08.10.2020 Антимонопольний комітету схвалив придбання кіпрською компанією Сергія Тігіпка Luregio Limited фінкомпанії "Фортіфай", яка в березні на аукціоні купила 99,77% акцій Промінвестбанку. Вказаний аукціон проводився в рамках виконання рішення арбітражу щодо стягнення з Росії компенсації (за експропрійовану нерухомість) низкою компаній, які пов`язані з Ігорем Коломойським і його партнерами.

Наразі в держреєстрі засновниками і бенефіціарами фінкомпанії "Фортіфай" вказані особи, в яких простежується зв`язок з оточенням Ігоря Коломойського.

На сайті НБУ останні дані щодо структури власності Промінвестбанку датовані 01.01.2020 (на вказану дату власником 99,77% акцій банку значиться російська держкорпорація ВЕБ.РФ/Внєшекономбанк).

С. Тігіпко заявляв, що планує перевести робочі активи Промінвестбанку в Таскомбанк.