НБУ розширив коло облігацій "Укравтодору", під які банки можуть залучати рефінансування

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що включив облігації серії "N" та "O", емітовані "Укравтодором", до пулу застав за операціями з рефінансування та дозволив їх використовувати для здійснення банками операцій репо з регулятором.

Як зауважує регулятор, відповідне рішення спрямоване на розширення інструментарію банків із регулювання власної ліквідності. Йому передував аналіз цінних паперів та їх емітента.

Ці зміни передбачені рішенням правління НБУ від 5 квітня 2021 року №120-рш "Про включення емітованих Державним агентством автомобільних доріг України облігацій до пулу активів (майна), що забезпечують виконання банками зобов’язань за операціями з рефінансування", яке набрало чинності з 8 квітня.

Нагадаємо, в квітні 2020 року Національний банк передбачив можливість включення облігації підприємств, розміщення яких здійснено під гарантію Кабінету Міністрів, до переліку активів, що можуть бути заставою за операціями з рефінансування. Водночас було визначено, що включення таких облігацій до заставного пулу ухвалюватиметься окремим рішенням Правління Національного банку після проведення аналізу активів.

У липні 2020 року рішенням №762-рш Національний банк включив облігації Укравтодору (серії "K") до пулу застав за операціями з рефінансування та дозволив їх використання для здійснення банками операцій репо з регулятором, а в грудні рішенням №764-рш – серії "M" та "L".