НБУ: рівень доларизації депозитів у ІІ кварталі знизився до 36,7%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, зобов’язання банків за ІІ квартал зросли на 4.0%. Помітно зростали всі складові, крім євробондів та субординованого боргу. У цілому за квартал кошти НБУ зросли на 21.1%, водночас у червні вони дещо скоротилися через рішення НБУ про поступове згортання довгострокового рефінансування. Найвищою частка коштів НБУ в зобов’язаннях сектору була у травні – 5.2%. Суми на рахунках фізосіб та суб’єктів господарювання на кінець кварталу скоротилися на 1.3 в. п. до 83.3% зобов’язань.

Обсяги гривневих коштів фізичних осіб продовжували зростати (на 5.5% за квартал та на 18.0% р/р). Приріст був забезпечений коштами на вимогу, строкові кошти за ІІ квартал майже не зросли. Обсяги валютних коштів населення зменшилися за квартал на 1%, але зросли за рік на 1.9% у доларовому еквіваленті.

Обсяги гривневих коштів суб’єктів господарювання зросли на 4.8% за квартал та на 34.9% р/р. Валютні кошти суб’єктів господарювання в доларовому еквіваленті збільшилися на 2.1% за квартал та на 7.3% р/р.

"Внаслідок прискореного зростання гривневих складових ресурсної бази рівень доларизації коштів клієнтів – фізичних та юридичних осіб знизився за квартал на 1.7 в. п. до 36.7%", - зауважує НБУ.