НБУ: пропозиція валюти на ринку зросла, а підвищений попит вгамувався

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що впродовж тижня ситуація на валютному ринку стабілізувалася:

"З одного боку, вгамувався підвищений попит на валюту, що виник у минулі періоди через вплив психологічного чинника, зумовленого погіршенням інформаційного середовища.

З іншого, – зросла пропозиція валюти.

Як наслідок, за тиждень гривня на міжбанківському валютному ринку зміцнилася до 28,11 грн/дол. США з 28,68 грн/дол. США на закритті міжбанку минулої п’ятниці.

Ми вже розповідали, що на відміну від попередніх шоків попит населення на валюту цього разу був помірним. Цього ж тижня вперше з початку року населення продавало валюти більше, ніж купувало.

Національний банк України виходив на валютний ринок для згладжування надмірних коливань, але вже не з продажем валюти – як це було упродовж більшої частини січня, а з купівлею. Загалом за тиждень НБУ купив на валютному ринку 333,7 млн дол. США.

Національний банк і далі дотримуватиметься принципів гнучкого курсоутворення. Ми стежимо за ситуацією на валютному ринку і за потреби проводитимемо інтервенції як з продажу, так і з купівлі валюти.

Поточний обсяг міжнародних резервів та монетарний інструментарій НБУ дають змогу заспокоювати тимчасові сплески на ринку".